Ortak bir misyon olarak çevreyi korumak

Çevresel intibak söz konusu olduğunda, bahsettiğimiz şeyler ürünlerimizden çok daha fazlasıdır. İşletmelerimizde de gelişim, üretim ve dağıtım esnasında emisyonu indirgeyecek en ufak şansı bile değerlendiririz. Bu çevresel yönetim sistemi ile ilgili olarak, ebmpapst firması, DIN EN ISO 14001 Standartlarında belgelendirilmiştir.

Baden-Wuerttemberg 2008 Çevre Ödülü
Baden-Wuerttemberg 2008 Çevre Ödülü

Öncü projenin parçası olarak, "Energieeffizienz-Initiative Region Hohenlohe", Almanya’nın Hohenlohe bölgesinde enerji verimliliği konusunda ilk girişimimiz olup, Mulfingen’de bulunan genel merkezimizi CO2 salınımını yılda yaklaşık 2,000 ton oranında azaltarak modernize ettik. Sadece modern yeraltı suyu soğutma sistemimiz, şu anda yıllık 500,000 kWh enerji tasarrufundan faydalanmamıza yardımcı oluyor. Hollenbach’da ki en yeni tesisimizde, yenilikçi enerji konsepti ve verimli ısıtma ve klima teknolojisi %91 daha az enerji tüketimi sağlıyor.

2008 yılında, ebmpapst “State of Baden-Wuerttemberg with the Environmental Prize” ödülüne layık görüldü. Bu çerçevede, firmamız her alanında çevresel korumayı örnek ve kapsamlı uygulamasından dolayı endüstriyel anlamda tanınmıştır. Şüphesiz, 10,000 Euro tutarındaki para ödülü, ilave enerji verimliliği projeleri için kullanılacaktır.