Havalandırma, iklimlendirme ve soğutma teknolojisi

Havalandırma teknolojisi fanlarına ilave olarak, klima üniteleri, ev ve bina havalandırması, tek hat havalandırma, nemlendirici, nem alıcı ve apareyler, içecek dağıtıcıları, sütlük-reyon ve soğutmalı kabin uygulamaları, temiz oda uygulamaları

Hava hareketi sanatı

ebm-papst fans and blowers in façade air-conditioning systems.
ebm-papst fans and blowers in façade air-conditioning systems.

Ebmpapst havalandırma, iklimlendirme ve soğutma teknolojileri konusunda oldukça tutkulu bir firmadır. Bu sektörler, tam 40 yılı aşkın süredir kendimize yakın hissettiğimiz ve iyi bildiğimiz sektörlerdir, Ne de olsa ürünlerimizin çoğunu bu sektörler için sağlamaktayız. Ebmpapst bu alanda standartları belirleyen lider firma olarak, dıştan rotor motor teknolojisi sayesinde kalite, inovasyon ve dayanıklılık alanında sektörün başını çekmektedir.

Motorlarımız ve fanlarımız iklimlendirme, havalandırma ve soğutma uygulamalarında kullanılan birçok farklı sistemde yer alabilmektedir. Bu sistemlerin önemli komponentlerinden biri olan fanların üreticisi olarak müşterilerimizin bizden beklediği inovasyon ve gelişmeyi sağlamak en önemli görevimizdir.

Bu yüzden devamlı yeni standartlar belirleyerek uzun kullanım ömürlü, düşük enerji tüketimli, düşük ses seviyeli ve motora entegre elektronik sisteminin tüm avantajlarını kullanan fanlar üretmekteyiz. integrated electronics.

Örnek, The Post Tower , Bonn, Almanya

Görev

162.5 metrelik Post kulesi için, Almanya’nın North Rhine-Westphalia eyaletinin en uzun binası, ideal performansa ve enerji tasarrufuna sahip montaj açısından avantajlı bir iklimlendirme konseptinin yaratılmasına yardımcı olarak çalışanların konforlu bir şekilde çalışmasını sağlamak.

Intelligent ebm-papst EC technology provides for cool heads in the Post Tower.
Intelligent ebm-papst EC technology provides for cool heads in the Post Tower.

Çözüm

Bu ihtiyaçlar, zemin altına yerleştirilen FSL münferit üniteler aracılığıyla karşılandı. Bina cephesine bitişik olan bu üniteler dışardan aldıkları havayı soğutarak ya da ısıtarak içeriye aktarabilmektedirler. Bu FSL ünitelerinin en önemli özelliği ; inovatif Greentech EC teknolojili radyal fanı, filtreyi, eşanjörü, bağlantı kablolarını kompakt bir tasarımda birleştirebilmesidir. Greentech EC teknolojisine sahip fanlarımızın yardımıyla bu sistem, günümüzün en yenilikçi ve verimli sistemlerinden biri olmuştur.

Sonuç

Kişilere ve odaya özel münferit üniteler sayesinde herkes sağlanan taze havadan faydalanabilmekte ve ayrıca oda koşullarını istedikleri gibi ayarlayabilmektedir. Ve tüm bunlar sadece bir cihazla gerçekleştirilmektedir. Bu sistem; inovatif tasarımının getirdiği yüksek enerji verimliliği, bakım kolaylığı, uzun kullanım ömrü ve düşük ses seviyesi sayesinde çığır açmıştır. Ebmpapst ürünlerinden daha azı da beklenmez.