GreenTech – Standartları belirleyen sembol

Her yönden Yeşil

Konu çevreyi koruma olduğunda; felsefemizi, çabalarımızı ve başarılarımızı vurgulamak adına, bu değerlerin tümünü Greentech ile tek bir çatı altına topluyoruz. Greentech’in sunduğu avantajlar, ürünlerimizin ilk Ar-Ge aşamasından kullanımına kadar kaynaşımı ve doğruya götüren bir durum oluşturmasıdır. Bu da birbiri üzerine yarattığımız daha çevreci daha ekonomik ürün yaratma felsefesi ile gerçekleştirilir.

Sağlam bir felsefe ile hareket ederiz.

GreenTech fikri, sade fakat açık bir felsefedir. Bu felsefe, firma ilkemize dayanmaktadır: “ Her bir yeni geliştirdiğimiz ürün, ekonomi ve ekoloji anlamında bir öncekinden daha iyi olmalıdır.”

Ürün yelpazeniz içinde 14,500 farklı ürün olduğundan bu gerçekleştirmesi pek kolay bir hedef değildir ancak tüm dünya çapındaki çalışanlarımız yıllardır bu prensip doğrultusunda hareket etmektedir. Yıllar geçtikçe; öğrenmeye, sorumluluğa ve yaratıcılığa daha fazla önem verip, daha da güçlü ve etkili motor ve fanlar üretmeye çalışıyoruz. Ebmpapst olarak amacımız standarları yeniden belirleyip çıtayı her zaman yükseltmek olacaktır.

Ürünlerimizi ileriye dönük olarak geliştiririz.

Yeni ürünlerin ve teknolojilerin geliştirilmesinde, sürdürülebilirlik konusu bizler için olağan bir undurdur. Konsept safhasında bile malzemelerimizi ve işlemlerimizi, maksimum çevresel uyum, enerji dengesi ve geri dönüşebilirliğe ulaşmak adına en iyi şekilde kullanırız. Motor teknolojisini, elektroniklerin ve akışkanlar mekaniği üzerinde sürekli çalışırken aynı zamanda enerji tüketimini azaltma konusunda da çalışmaktayız.

Hızlı bir örnek olarak, S-Force yüksek performanslı fanlarımız; motor teknolojisi, aerodinamik ve akıllı elektroniklerin mükemmel etkileşimi olmaksızın, güç, hava performansı ve verimlilik anlamında tüm rakiplerimizi gölgede bırakamazdı.

Yüksek verimliliğe sahip HyBlade fanlarımız da ayrıca çığır açan bir araştırma ürünüdür. Aluminyumun sağlamlığı, plastiğin hafifliği ve işlenebilirliğine ulaşmak için yeni hibrid yapıya ihtiyacımız vardı.

Üretimimiz, çevre dostudur.

GreenTech aynı zamanda üretim süreci esnasında maksimum enerji verimliliği, ekonomi ve kaynakların verimli kullanımını simgeler. Bu, 1960’lı yıllarda çalışanlarımızı Hohenlohe bölgesinin uzak yerlerinden işe getirmek için kullandığımız otobüs ile başlar. Bu araç sadece pratik değil, aynı zamanda her gün sayısız litre benzin tasarrufu sağlamaktaydı.

Diğer taraftan, ebmpapst firma araçlarının alımında ne motor gücü ne de ekonomisi belirleyici rol oynar. Önemli olan CO2 emisyonudur. Diğer yönden, üretim alanlarımız başlı başına önemlidir. Burada, enerji yönetimi konusunda akıllı çözümler buluyor, bina sistemi konusunda standartları belirlemek için en gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz.

En etkileyici örneklerden biri, yapımı 2007 yılında tamamlanan Hollenbach Fabrikamızdır. Bina, ilk etaptan itibaren maksimum enerji verimi için tasarlanmıştır. İleri teknoloji ile kurulan bu fabrikanın en önemli özelliği fotovoltaik sistem kullanarak kendi güç jeneratörünü barındırıyor olmasıdır. 13,000 m² lik binada, havalandırma, soğutma ve kalan ısının kullanımı konusunda akıllı sistemler mevcuttur.

Ürünlerimiz tanınmış ve onaylıdır.

Girişimlerimizin sürdürülebilir olması ve çevre dostu ürünlerimizin açıkça onay görmesi, doğru yolda olduğumuzu gösterir. Nihayetinde, GreenTech’in etkinliği ölçülebilir niteliktedir. Örneğin, EU’nun enerji kullanan ürünler konusundaki katı limitleri şu anda gündemdedir. GreenTech EC fanlarımız, şu an için gündemde olmayan enerji verimlilik değerlerini bile karşılayabilecek kadar üstün verim sahibidir.

Bunun yanında, tüm üretim programımızın düzenli bir şekilde çevre uzmanları karşısında dimdik durması memnun edicidir. Aşağıda bahsedilen ödüller açıkça yüksek standartlarımıza uygun yaşayabildiğimizi göstermektedir;

  • the Environmental Prize and Environmental Technology Prize of the state of Baden-Württemberg
  • the Energy Efficiency Award of dena, the German Energy Agency
  • the Cooling Industry Award
  • the iF material award or
  • the Elektra Innovation Prize

Müşterilerimiz bu felsefeden hergün faydalanırlar.

Greentech’in kalbi, ebmpapst’ın müthiş enerji tasarruflu GreenTech EC teknolojisininde atar ve burası müşterinin ilk direkt fayda sağladığı yerdir. Eğer daha az enerji sarf edilirse, elektrik maliyeti de düşer. Başlangıçtan bu yana, GreenTech EC teknolojisi aynı zamanda motorların ve fanların hız kontrolü ile böylece performans gereksinimlerini esnek bir şekilde karşılayabilmesi anlamına gelir. Bu durum çok büyük fark yaratmaktadır. Bir ünitenin artık gereksinim olmadığı taktirde kendini kapatabilmesi kadar ekonomik bir durum yoktur.

Elektronik aksamın diğer bir artısı da fırçasız DC motor komütasyonu ile kullanım ömrü anlamındadır. Bu GreenTech EC motor ve fanlarımızın eskimeksizin çalışmasına imkan sunar. Bu çerçevede, fanlarımız daha sessiz, tam performansa sahip ve uzun servis ömürlü olurlar. Dolayısıyla, müşterilerimizin elektrik faturaları her geçen gün azalırken, aynı zamanda üstün bakım aralıkları yedek parça ve işçilik maliyetleri anlamında muhteşem bir tasarruf sağlar.