Basın bültenleri

Şirketimizle ilgili son haberlere ya da ürünlerimiz ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Kopenhag İstasyonunda Enerji Verimli İklimlendirme !!!

Devasa Kopenhag istasyonunda geleneksel fanlar yerine enerji verimli fanlarımızın kullanımına geçilmesi ile birlikte güç tüketimi %66 düştü.

100 yaşını aşmış olan Kopenhag istasyonunu daha az güç tüketerek havalandırmak için çok uzağa gitmeye gerek yok. Yapısı itibariyle yeni santral veya kanal tasarımı yapılamadığı için halihazırda kullanılan fanları EC Plug fanlarımız ile değiştirerek istenilen güç tüketimine erişilmesini sağladık. Komple yeni sistem kurulmasına gerek kalmadan daha fazla enerji verimini elde etmekle kalmayıp, yatırım maliyetini 1 yıldan az sürede geriye alabilecekleri bir retrofit projesi sunmuş olduk. Eski sistemler ile yeni EC Plug fanlı sistemler arasındaki güç tüketim farklarını aşağıda inceleyebilirsiniz:

Cihaz : Ölçümler EC Plug fanlar takılmadan önce takıldıktan sonra 2 fanlı bir cihazda gerçekleştirilimiştir.

Sonuç olarak aşağıdaki sonuç ortaya çıkmıştır :

Haftalık kazanç : 847 KW, yıllık kazanç : 44.044 KW = %66

Enerji verimli EC Plug fanlarımızın ortaya çıkardığı bu avantaj sayesinde yatırım maliyeti kısa sürede karşılanacaktır. Bununla birlikte EC Plug fanlarımız herhangi bir inverter ve sinüs filtre kullanımı olmadan fanların hız kontrolünün yapılmasını sağladığı için ve de tak çalıştır yapısına sahip olduğundan, bakım maliyetleri azalmış ve kullanıcı konforu da artmıştır.

Bu proje ile ilgili ve genel retrofit projeleri ile ilgili videolarımıza aşağıdaki linlerimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz..

daha fazla (Kopenhag istasyonu incelemesi)

daha fazla (Genel retrofit uygulama mantığına bakış)