Basın bültenleri

Şirketimizle ilgili son haberlere ya da ürünlerimiz ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Mercedes Petronas F1 W05 araçları için ebm-papst çözümleri!

Ebm-papst fanlı MERCEDES AMG PETRONAS Formula 1 araçları 2014 sezonunun şampiyonu oldu !

 

Global anlamda hava hareketinin olduğu her yerde inovatif çözümler sunan ebm-papst firması, sene içerisinde MERCEDES AMG PETRONAS takımının partneri olarak çalışmaya başladı. Artık bu yarışlarda da ortaya çıkan yeni verimlilik kuralları sebebiyle, ebm-papst firmasının bu alanda kendine yer bulması oldukça kolay oldu.

MERCEDES AMG PETRONAS takımı ile daha verimli uygulamalara geçiş döneminde birlikte çalışma fırsatı bulduğumuz için ve bizi seçtikleri için çok mutluyuz.

ebm-papst’ın yeni “S Force” serisi aksiyel fanları radyatör soğutması için aracın yan bölmelerinde ve hidrolik ile elektroniklerin soğutması için şoförün yukarısında bulunan üst bölmede kullanılmaktadır. Ayrıca araçların yarış öncesi tutulduğu kapalı park alanlarının havalandırılmasında da fanlarımız tercih edilmiştir.

Bu küçük kompakt fanlar, boyutlarının tam tersi bir performans göstererek yüksek basınçları yenebilmekte ve %518 daha fazla hava debisi sağlamaktadır. Ayrıca yeni sezon ile birlikte kontrol merkezinin de ısıtma ve soğutma sistemlerinde de fanlarımız kullanılacak.

Hava hareketinin olduğu her endüstri ve markete ürün sağladığımız için, bu birliktelik başka yararlara da vesile olmaktadır. MERCEDES AMG PETRONAS takımının İngiltere’deki operasyonel merkezlerinde enerji verimli fanlarımızın kullanılması hedeflenerek, elektrik tüketim maliyetlerinin düşürülüp, daha konforlu bir çalışma ortamı yaratılması amaçlanmaktadır. Bununla birlikte Ar-Ge konusunda paylaşılan bilgilerin(CFD, türbin teknolojisi ve enerji verimliliği) her iki firma için de oldukça yararlı ver verimli olacağını umut ediyoruz.