Basın bültenleri

Şirketimizle ilgili son haberlere ya da ürünlerimiz ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz

Ödüllü Axitop Difüzörü

Avrupalı soğutma ve iklimlendirme elemanları üreticileri birliği ASERCOM, bu seneki ASERCOM verimlilik ödülünü Axitop difüzörümüze layık gördü.

Uluslararası jüri, hava soğutmalı eşanjör uygulamalarında ters nozzle mantığını kullanarak dinamik basıncı ve dolayısıyla çıkış kayıplarını minimize ederek statik basınç geri kazanımı sağlayan Axitop difüzörü, enerji verimliliği ve akustik performansı nedeniyle bu prestijli ödüle layık gördü.

250 mm uzunluğundaki dış difüzör ve benzersiz iç difüzör kombinasyonu ile aynı hava performansını standart bir aksiyel fan ile karşılaştırıldığında 7.2 dB(A) daha düşüş ses seviyesi ve %27 daha düşük enerji sarfiyatı ile elde edebilmektedir.

*Referans örnekleme, 800 mm çap – EC fan ile gerçekleşmiştir.

Farkı dinlemek için hemen tıklayın !!! daha fazla

ebmpapst Axitop difüzörün çalışma mantığı

Eşanjör üzerinden hava geçirmek için eşanjörün hava akımına karşı yarattığı direnci yenecek kadar basınç farkı gerekir. Isı transferini sağlayan hava, fanın çıkış tarafından yüksek hız ile ortama atılır. Isı transferi sonrası teknik olarak artık yararlanılmayacak bu hava akımının hızını düşürmek üzere dizayn edilen axitop difüzörü, dinamik basıncı, kullanılabilir statik basınca çevirerek, fanın sistem direncini yenmesini sağlayan fark basıncının artmasını sağlar. Böylece fan aynı işi daha düşük hızda gerçekleştirerek enerji verimi ve gürültü seviyesi düşümü sağlar.