Çevre koruması için global çözümler

Buluşup biraraya gelen ekonomi ve ekoloji kavramları artık teorik anlamlarından sıyrılıp, ebmpapst EC teknolojisi ile tüm dünya çapında başarılı ve uluslararası uygulamalar ile kanıtlanmıştır.

Avusturalya Coles Süpermarketlerindeki ebmpapst EC teknolojisi
Avusturalya Coles Süpermarketlerindeki ebmpapst EC teknolojisi

2005 yılında, Avusturalya’nın en geniş mağazacılık grubunun bir parçası olan Coles Süpermarketleri, marketlerindeki soğutma sistemlerinin verimlilik konusunda iyileştirilmesi stratejik kararını almıştır. Bu amaçla, süpermarketlerindeki soğutma reyonları, çatılara yerleştirilen merkezi klima ünitelerinde ve geleneksel kondenserlerde yüzlerce ebmpapst GreenTech EC fanları kullanılarak test edildi. Bu çalışmanın sonucunda %50’den daha fazla bir enerji tasarrufu sağlanıp, Avusturalya’da büyük bir EC hareketi başladı.

Dresden’deki binanın planlanan bitmiş hali
Dresden’deki binanın planlanan bitmiş hali

Semper Opera, the Zwinger, the Ice Sport Rink / Ostragehege Sports Park, tüm bunların ortak paydası nedir? Hepsi Dresden’de bulunmaktadır. İkincil önemli özellik: geçtiğimiz günlerde, tüm klima, özellikle soğutma sitemlerine modern GreenTech EC fanlar uygulanmıştır. Böylece enerjinin verimli kullanımı garanti altına alınmıştır.