GreenTech EC teknolojisi: orjinaldir.

GreenTech EC technology

Tüm EC teknolojileri aynı değildir.

Aslına bakılırsa, günümüzde birçok farklı tip sürücü teknolojisi bu jenerik terim altında katogorize edilmektedir. Örn: PM-Sabit mıknatıslı motorlar, ECM-Elektronik komütasyonlu motorlar ve BLDC-Fırçasız DC motorlar. Ebmpapst, EC teknolojisinin ekonomik ve çevresel avantajlarını görüp, gelişimini ileriye götüren ilk üreticilerdendir. Henüz 1965 yılında, yani diğer üreticilerden 30 yıl kadar önce, dünyanın ilk EC/DC kompakt fanı ile pazarda boy göstermiştir. Bu nedenle, ebmpapst GreenTech EC teknolojisi, sürekli verimlilik stratejisini içeren üstün bir teknolojidir. Bir anlamda, EC teknolojileri içerisinde bir orijinaldir.

EC teknolojisinde bir lider: ebm-papst

Gelişen ve ilerleyen EC teknolojisi şüphesiz en önemli mücadelemizdir. Başarımız, bugün dünyanın en geniş ürün programına sahip EC fan ve motorları olarak görülebilir. 13 yılı aşkın bir süredir, temiz oda teknolojileri gibi alanlarda 365 gün 24 saat güvenli performans sağlayan GreenTech EC teknolojisi, bir dünya standartı haline gelmiştir.

Temel ekipman olarak ve yenileme amaçlı kullanımda GreenTech EC teknolojisi

Çevresel ve ekonomik olarak üstün pozisyonu ile, GreenTech EC teknolojisi başlangıç yapanlar için olduğu kadar, AC den EC ye geçiş yapanlar için de kapsamlı avantajlar sunar. Sürdürülebilirlik konusu halihazırda çok mühim bir kriter olup, müşterilerimiz ve son kullanıcı için satınalma kararı konusunda belirleyicidir. Hiç şüphesiz GreenTech EC teknolojisini; müşterilerimizin, pazar ve toplumun olası taleplerini karşılamak için gelecekte devam ettirmek ve mükemmelleştirme çabasında olacağız.

Sürekli tasarruf eden motorlar

GreenTech EC teknolojisine sahip fan ve motorların belirleyici avantajı, geleneksel asenkron motorlara kıyasla kayda değer ölçüde yüksek verimlilik sağlamasıdır. Verimlilik, AC motorlarda %20-%70 iken, EC motorlarda %90’a varmaktadır. Bunun anlamı, sadece başlıca enerjinin daha iyi bir şekilde kullanımı değil aynı zamanda daha az ısı kaybı dolayısıyla uzun kullanım ömrüdür.

GreenTech EC teknolojisinin avantajları

  • Ortalama %30 enerji tasarrufu
  • Geleceğe yönelik ve ErP2015 için hazır
  • Sayısız hız kontrol fonksiyonu için akıllı elektronik grubu
  • Tek kaynaktan donanım ve yazılım
  • AC teknolojisinden GreenTech EC teknolojisine birebir ve kolay geçiş
  • Dünya çapında kullanılabilir ( geniş besleme gerilimi aralığı sayesinde)
  • EC teknolojisinde, 40 yılı aşan tecrübe
  • Uygulanmış bir satın alım konsepti şeklinde GreenTech

GreenTech EC – teknolojileri birleştiren teknoloji

Teknik olarak bakıldığında, GreenTech EC teknolojisi soft komütasyon” olarak adlandırılabilir. Bu terim, komütasyon ( manyetik alan yaratımı ) mantığı ile motor tasarımının kombinasyonunu içermektedir.

Müşteri açısından sonuç ise, garanti edilmiş ve yansıma sesine olanak vermeyecek sessiz bir operasyon olacaktır. Bu şu anlama gelir : Çeşitli tasarımlarda sabit mıknatıslı motorlarınkullanımı, en iyi performansı yakalamamıza olanak sağlar. Motora entegre akıllı elektronik grubu sayesinde senkronizasyon dengelenir ve ortaya çıkan sonucun mutlaka müşterimize avantaj sağladığını garanti altına alırız.

Bunlara ilave olarak, GreenTech EC motor ve fanlar, her enerjileme koşulunda kullanılabilmektedir: DC direk akım ve AC alternatif akımda ( 1 ve 3 faz ) çalıştırılabilmektedirler. Ölçü artık bir engel de teşkil etmemektedir. Elektroniklerin motora entegre olmasıyla, birçok EC fanımız, AC emsali ile tam olarak aynı ölçülere sahiptir.

Dolayısıyla, geleneksel AC motorları kullanmak artık pek mantıklı olmayacaktır. Bu durum özellikle yeni uygulamaların geliştirilmesi esnasında daha geçerlidir. Muazzam bir verimlilik avantajı sağlaması açısından AC’den EC’ye geçiş yapmaya değecektir ve tak-çalıştır ürün yapısı sayesinde üzerinizde ek yük oluşturmayacaktır.

Ortalama %30 oranında enerji tasarrufu: İşte istenen!

GreenTech EC teknolojisi: Ortalama %30 enerji tasarrufu
GreenTech EC teknolojisi: Ortalama %30 enerji tasarrufu

Motorlar, sürücü yada havalandırma alanında nerede kullanılırsa kullanılsın, enerji mümkün olduğunca tutumlu tüketilmelidir. Bu sadece kullanıcının gereksinimi olmamakla beraber, yeni yönergeleri ile havayı korumak adına enerji tüketimi konusunda kısıtlar getiren kanunlar açısından da bir gerekliliktir. GreenTech EC teknolojisi iyi bir örnek teşkil eder: Bugün bile, tüm EC fanlarımız 2015 ErP Direktiflerini halihazırda fazlasıyla karşılamaktadır ve bunlar sadece söz değil gerçektir.

Örnek: HVAC teknolojisinde enerji tasarrufu 

Tüm koşullarda en iyi performans: Bu garantimizdir!

 GreenTech EC teknolojisi: Tüm koşullarda en iyi performans
GreenTech EC teknolojisi: Tüm koşullarda en iyi performans

Fanların performans odaklı kullanımına sadece bir örnek: Bir süpermarketin klima ve soğutma sistemleri olacaktır. Burada gerekli olan, yaz ikliminde maksimum yüklerde nominal hız ve verim, kış ikliminde düşecek yüklere bağlı olarak fan hızının düşürülmesi ve gece çalışma şartlarında ıslık gibi düşük ses ile çalışma şeklindedir. Bunlar sadece örnek olmala beraber ayrıca ebmpapst Greentech teknolojisinin bulunduğu gerçek yaşam koşullarını da yansıtmaktadır.

Akıllı açık ve kapalı çevrim kontrol seçenekleri sayesinde, klima ve soğutma sistemleri; üreticilerin, son kullanıcının, tüketicilerin ve kamunun ihtiyaçlarına kolay şekilde adaptasyon sağlamaktadır. EC teknolojimiz, enerji ve maliyet tasarrufu konusunda garanti edilmiş potansiyele sahiptir.

Örnek: Kondenser ve evaporatörler için mümkün olan güç 

Maliyeti basit bir şekilde düşürün: Akıllıca!

 GreenTech EC teknolojisi: Maliyetleri basit bir şekilde düşürün.
GreenTech EC teknolojisi: Maliyetleri basit bir şekilde düşürün.

Burada gerçek bir uygulamadan akıllı bir enerji tasarrufu örneği var: Örneğin, soğutma ekipmanı için kullanılan, 4 adet AC fan ve alternatif olarak ebmpapst GreenTech EC teknolojisi donanımlı bir kondenser. Aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere, AC çözümle kıyaslandığında GreenTech çözümünün sağladığı enerji tasarrufu oldukça yüksektir.

Örnek: Dikkate değer tasarruf potasiyeli  

Minimum ses seviyesi: Kulağa hoş geliyor!

Minimum ses seviyesi: Kulağa hoş geliyor!
Minimum ses seviyesi: Kulağa hoş geliyor!

Binalarda bulunan klimaları düşünün. Yaşam alanlarındaki kalorifer kazanlarını, aspiratörleri yada buzdolaplarını, bilgisayarların elektroniklerinin soğutulmasını, otomobilinizin, ticari araçlardaki havalandırma ve iklimlendirme ve daha fazlasını aklınıza getirin. Şüphesiz, tüm bu uygulamalarda, fonksiyonellik, güvenilirlik, güvenlik her şey demektir. Tüm bunlara sahip kullanıcı halen başka bir şey daha ister : minimum gürültü. Burada kulağa hoş gelen bir şey var: Her bir uygulamada, ebmpapst GreenTech EC fanlar, EC blowerlar ve EC sürücüler eşsiz bir akustik performans sağlarlar.

Örnek: Tüm hızlarda düşük ses seviyesi  

Hız kontrolden motor korumaya kadar herşey dahil: Tak – Çalıştır!

Akıllı elektronikler – akıllı güç: GreenTech EC fan ihtiyaç olan her şeye haliha
Akıllı elektronikler – akıllı güç: GreenTech EC fan ihtiyaç olan her şeye halihazırda sahiptir.

Havayı hareket ettirin – hem de her şey dahil fiyata! Bu ebmpapst GreenTech EC teknolojisinin sunduğu mükemmel avantajlardan birisidir. İster PID, enterfere filtresi, şebeke filtresi, motor koruma, ister harici sensör beslemesi olsun, EC ürünlerimiz ihtiyacınız olan herşeye sahiptir. Tak – çalıştır oldukça kolaydır: Sadece uygulama kontrolü yapmanız yeterlidir. Kendiniz için geleneksel AC ürünleri hatta rakip ürünler için hangi gerekli ilave komponentlerin gerekli olduğunu inceleyin. Aşağıda göreceğiniz gibi, GreenTech EC fanda mevcut olan tüm özellikleri basit bir şekilde işaretledik.

Örnek: GreenTech EC fan ile herşey dahil tasarrufunuz  

Daha az sayıda tip, daha az lojistik ve iş yükü: Kurulumdan önce bile tasarruf!

 Daha az sayıda tip, daha az lojistik ve iş yükü: Kurulumdan önce bile tasarruf!
Daha az sayıda tip, daha az lojistik ve iş yükü: Kurulumdan önce bile tasarruf!

GreenTech EC teknolojisi, AC’nin yerine geçiyor ve bunu mümkün olan en iyi şekilde gerçekleştiriyor. Bu değişim, sadece enerji verimliliği olarak değil, aynı zamanda akustik performans ve lojistik açıdan da çok mantıklıdır. Sonuçta, her biri farkılı kanat açılarına sahip 8 farklı AC aksiyel fan, komple eş değer bir şekilde çok az sayıda GreenTech EC aksiyel fan ile yer değiştirilebilmektedir. Dünya çapında, en esnek uygulama özelliğini dikkate alabilirsiniz. Daha az tip numarası ile stok tutmak kolaylaşmakta, daha az lojistik mesai sağlanmakta ve toplamda, üstün finansal avantaj elde edilmektedir.

Birçok yerine tek: Geleneksel AC motoru, GreenTech EC ile değiştirme